V čase útoku sa v Ejlate rozozvučali sirény a obyvatelia hlásili, že počuli niekoľko explózií. Armáda oznámila, že protiraketový systém Železná kupola zostrelil niekoľko rakiet a zranenia neutrpela žiadna osoba.
Raketové útoky na Ejlat sú pomerne zriedkavé. Za takýmito útokmi boli v uplynulých rokoch islamskí militanti z egyptského Sinajského polostrova. Bezprostredne však nebolo známe, kto v stredu rakety vystrelil, uviedla agentúra AP.
Izrael v januári zaradil do výzbroje aj systém protiraketových striel Chec 3, ktorý je schopný likvidovať medzikontinentálne balistické rakety protivníka ešte pred ich vstupom do atmosféry. Systém Chec, pre ktorý sa používa aj označenie Arrow, čo v oboch prípadoch v preklade znamená Šíp, je určený na detekciu a likvidáciu rakiet dlhého doletu.
Systém Arrow 3 bude súčasťou už existujúceho trojstupňového obranného štítu, kam v súčasnosti patrí Arrow 2, Železná kupola a Dávidov prak, ktoré vytvárajú nad Izraelom tzv. ochranný dáždnik. Arrow 3 bude podľa izraelského ministerstva obrany plne funkčný v priebehu niekoľkých mesiacov.
Izraelská armáda reagovala na paľbu z tanku zo Sýrie
Izraelská armáda oznámila, že zasiahla v stredu „stanovište patriace sýrskemu režimu“. Reagovala tak na streľbu z tanku na Izraelom kontrolovanú časť Golanských výšin, ktorá si nevyžiadala žiadne obete ani zranených.
Židovský štát sa zväčša nezapája do konfliktu v Sýrii. Ale v prípade cezhraničnej paľby zo Sýrie podniká odvetné akcie. Podľa agentúry AP Izrael údajne podniká aj nálety na zásielky zbraní určených libanonskému hnutiu Hizballáh, ktoré je blízkym spojencom sýrskej vlády.
Izrael obsadil Golanské výšiny – súčasť Sýrie – v roku 1967 počas tzv. šesťdňovej vojny a jednostranne ich anektoval v roku 1981.