Poľská premiérka Szydlová sa po havárii už cíti veľmi dobre

Poľská premiérka Beata Szydlová v nedeľu uviedla, že zranenia, ktoré utrpela pri havárii v piatok večer, nie sú vážne. Podľa vlastných slov dúfa, že bude môcť odísť z nemocnice v najbližších dňoch.

13.02.2017 07:41
debata (4)

„Cítim sa veľmi dobre, nie sú to vážne zranenia,“ povedala Szydlová telefonicky pre verejnoprávnu televíziu TVP1. „Ak ide o mňa, mohla by som odísť z nemocnice dnes, no to je rozhodnutie pre lekárov… Ale myslím si, dúfam, že toto rozhodnutie bude urobené v najbližších niekoľkých dňoch.“

Szydlová (53) dodala, že ju ošetrovali pre zranenie, ktoré bolo výsledkom toho, že jej bezpečnostný pás náležite fungoval, keď jej limuzína narazila v piatok večer v Osvienčime do stromu. V tom skončila po tom, ako sa vodič pokúsil vyhnúť menšiemu autu, ktoré vošlo vládnej kolóne do cesty.

Nehoda vyvolala obavy o bezpečnosť po tom, ako sa minister obrany Antoni Macierewicz dostal v januári do podobnej nehody a prezident Andrzej Duda mal vlani menšiu haváriu. Obaja vyviazli bez zranení. Zrážku mali aj autá v kolóne, v ktorej cestovala Szydlová počas novembrovej návštevy Izraela.

Poľské ministerstvo vnútra v sobotu v tejto súvislosti obvinilo médiá a opozíciu, že medializujú dopravné nehody týkajúce sa vládnych činiteľov viac než v predošlých rokoch.

Szydlová sa aj počas pobytu v nemocnici stretáva so štátnymi predstaviteľmi a spolupracovníkmi, oznámil v nedeľu hovorca vlády. Predsedníčka poľskej vlády uviedla, že jej so želaním skorého uzdravenia telefonovala nemecká kancelárka Angela Merkelová a britská premiérka Theresa Mayová jej zaslala list.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #Poľsko #Beata Szydlová