Pri frankfurtskom letisku objavili bombu z druhej svetovej vojny

13.02.2017 21:26

Nevybuchnutú 250 kilogramov vážiacu bombu z druhej svetovej vojny objavili v pondelok okolo poludnia neďaleko hlavného letiska vo Frankfurte nad Mohanom.

Zneškodniť by ju podľa miestnej polície mali ešte v pondelok večer.

Nálož našli približne o 13:30 hod SEČ v poli pri meste Kelsterbach. V súvislosti s pripravovanou detonáciou, ktorá by sa mala uskutočniť okolo 23:00 hod SEČ, už tamojšie úrady uzavreli časť priľahlej diaľnice aj železničnej trate.

Vodičom zároveň odporučili, aby oblasť obchádzali, keďže cestná premávka v nej pravdepodobne bude veľmi narušená.

Polícia z bezpečnostných dôvodov úplne uzavrela približne 700 metrovú oblasť v okolí nálezu bomby, do ktorej spadá napríklad hotel či ubytovňa pre utečencov.

Sťažený prístup je zrejme aj k určitým budovám patriacim k frankfurtskému letisku. Samotná letecká doprava by však podľa spoločnosti Fraport, ktorá letisko prevádzkuje, narušená zrejme byť nemala. Obvykle je totiž premávka letiska už po 23:00 hod SEČ zastavená.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#bomba #letisko #Frankfurt nad Mohanom #druhá svetová vojna
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku