Putin: V Sýrii proti nám stoja tisícky Rusov

Na strane militantov v Sýrii bojuje najmenej 4000 ruských občanov. Na stretnutí s predstaviteľmi ruskej Severnej flotily to vo štvrtok uviedol šéf Kremľa Vladimir Putin.

24.02.2017 07:45
Vladimír Putin, Rusko, Putin, ruská vlajka, vlajka Foto: ,
Ruský prezident Vladimir Putin prichádza na slávnostný ceremoniál k hrobu Neznámeho vojaka pri Kremeľskej veži v Moskve vrámci pripomenutia si výročia Dňa obrancov vlasti.
debata (485)

„Bohužiaľ, nemôžeme brať na ľahkú váhu, že v Sýrii sa zhromaždil veľký počet militantov pochádzajúcich z bývalých republík Sovietskeho zväzu, ako aj priamo z Ruska. Podľa našich predbežných informácií sú ich tisíce, približne 4000 Rusov a okolo 5000 občanov republík bývalého Sovietskeho zväzu,“ povedal Putin.

Ruský prezident poukázal aj na skutočnosť, že bezvízový styk v takmer celom postsovietskom priestore predstavuje obrovskú skrytú hrozbu najmä pre Rusko, pričom vyzdvihol úlohu ruských ozbrojených síl, ktoré plnením bojových úloh vo vzdialených kútoch sveta priamo prispievajú k bezpečnosti Rus­ka.

Podľa Putina je úlohou Ruska v Sýrii zachovanie legitímnej moci a likvidácia terorizmu. „Nemáme v úmysle zasahovať do vnútorných záležitostí Sýrie. Našou úlohou je stabilizácia legitímnej moci v tejto krajine a zasadenie rozhodujúceho úderu medzinárodnému terorizmu,“ dodal ruský prezident.

485 debata chyba
Viac na túto tému: #Sýria #Vladimir Putin #vojna v Sýrii
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy