Telo zosnulého veľvyslanca pri OSN Vitalija Čurkina je vo vlasti

24.02.2017 07:59
kondolenčná kniha, Vitalij Čurkin, kondolencia,...
Kondolenčná kniha na pôde ruskej misie pri OSN v New Yorku vrámci pamiatky na dlhoročného veľvyslanca Ruska pri OSN Vitalija Čurkina. Autor: ,

Lietadlo s telesnými pozostatkami ruského veľvyslanca pri OSN Vitalija Čurkina pristálo vo štvrtok v Moskve. Diplomat zomrel náhle v pondelok v New Yorku, iba deň pred svojimi 65. narodeninami.

Posledná rozlúčka s dlhoročným stálym zástupcom Ruska pri OSN sa bude konať v piatok v Moskve, oznámila hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharovová, ktorú citovala agentúra TASS.

Hovorkyňa ďalej uviedla, že na ruskej ambasáde v sídle OSN bola otvorená kondolenčná kniha. Ako prví sa do nej zapísali ambasádori krajín Spoločenstva nezávislých štátov (SNŠ) v Spojených štátoch a predstavitelia sekretariátu OSN.

Čurkin bol ruským veľvyslancom pri OSN od apríla 2006, pričom svoju krajinu zastupoval i v Bezpečnostnej rade. Zomrel krátko po tom, ako mu v jeho kancelárii náhle prišlo nevoľno. BR OSN si v utorok uctila jeho pamiatku minútou ticha.

Príčina úmrtia stále nie je známa a podľa vyjadrenia súdnych lekárov, ktorí vykonávali pitvu, sú potrebné dodatočné testy. Ruský prezident Vladimir Putin mu v utorok posmrtne udelil vysoké štátne vyznamenanie Rad odvahy.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Moskva #pohreb #OSN #Vitalij Čurkin
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku