Nikolič v BR OSN: Srbsko nikdy neuzná nezávislosť Kosova

Srbsko nikdy neuzná nezávislosť Kosova. Na pôde Bezpečnostnej rady OSN v New Yorku to v pondelok vyhlásil srbský prezident Tomislav Nikolič.

27.02.2017 22:44
Srbsko Kosovo Nikolič Foto:
Srbský prezident Tomislav Nikolič.
debata (64)

„Chcem to povedať jasne. Srbsko neuzná Kosovo bez ohľadu na to, čo sa mu ponúkne na oplátku, bez ohľadu na nátlak, ktorému budeme vystavení,“ citovali svetové agentúry slová najvyššieho srbského predstaviteľa.

Nikolič súčasne vyzval medzinárodné spoločenstvo, aby uplatnilo svoj vplyv na podľa neho dočasné inštitúcie v Prištine s cieľom dosiahnuť vytvorenie spoločenstva srbských obcí v Kosove, ktoré predpokladá dohoda podpísaná v Bruseli pred takmer štyrmi rokmi.

„Prvá dohoda z Bruselu bude mať už čoskoro štyri roky a s realizáciou jedného z jej kľúčových bodov – zriadením spomínaného spoločenstva – sa ešte ani nezačalo,“ povedal srbský prezident.

„Srbsko oprávnene požaduje, aby Priština rešpektovala dohodu a Belehrad očakáva, že medzinárodné spoločenstvo jednohlasne vystúpi proti Prištine, ktorá neberie na vedomie záležitosť, majúcu pre Srbov existenčný význam,“ zdôraznil Nikolič.

64 debata chyba
Viac na túto tému: #Srbsko #BR OSN #Kosovo #Tomislav Nikolič
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy