Clintonová je pripravená pomôcť Američanom nájsť spoločnú reč

Hillary Clintonová je pripravená vyjsť z lesa, aby pomohla Američanom nájsť spoločnú reč. Clintonová, ktorá sa po novembrovej porážke v prezidentských voľbách podľa agentúry AP pozvoľna vracia na verejnosť.

18.03.2017 09:07
Hillary Clintonová Foto:
Hillary Clintonová.
debata (25)

Vystúpila v piatok večer pri príležitosti írskeho sviatku sv. Patrika na stretnutí spolku írskych žien v rodnom meste svojho otca v americkom štáte Pennsylvánia a predniesla tam prejav.

„Som ako mnoho mojich priateľov, pri pozeraní správ mi nebolo dobre.“ Vyzvala však rozdelenú krajinu, aby na riešení problémov spolupracovala, spomínajúc na časy, keď bola prvou dámou USA a stretla sa so ženskými političkami, ktoré dosiahli mier v Severnom Írsku.

„Som pripravená vyjsť z lesov a osvetliť to, čo sa deje okolo kuchynských stolov, pri večeri ako je táto a pomôcť načerpať silu, ktorá umožní každému ísť ďalej.“ Clintonová bola na výročnej večeri spolku írskych žien v Scrantone hlavou rečníčkou.

Týmto prejavom sa začína séria Clintonovej verejných vystúpení. V máji napríklad prednesie reč na pôde svojej domovskej univerzity Wellesley College v Massachusetts. Demokratická politička ďalej pripravuje knihu svojich osobných esejí.

25 debata chyba
Viac na túto tému: #Hillary Clinton