Flynnov právny zástupca podľa britskej spravodajskej stanice BBC uviedol, že jeho klient „má čo povedať“, požaduje však záruku, že nebude „nespravodlivo prenasledovaný“.
Senát spustil ďalšie kolo pojednávania v rámci vyšetrovania tohto prípadu a jeden z jeho členov varoval pred kremeľskou propagandou.
Flynna odvolali z funkcie poradcu Bieleho domu pre národnú bezpečnosť v polovici februára po tom, ako zavádzal o svojej komunikácii s ruským veľvyslancom. Flynnove napojenie na Rusko prešetrujú americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) a vyšetrovacie komisie Snemovne reprezentantov a Senátu.
„Generál Flynn má rozhodne čo povedať a veľmi si to želá povedať, pokiaľ to dovolia okolnosti,“ povedal právnik Robert Kelner.
Generál vo výslužbe Flynn prijal od ruskej štátnej televíznej stanice RT čiastku 33.750 dolárov za to, že sa v roku 2015 zúčastnil v Moskve na oslavách desiateho výročia jej vzniku. Vyplýva to z výsledkov vyšetrovania amerického Kongresu, ktoré boli zverejnené 16. marca. Americké tajné služby označili vlani ruskú televíziu RT za propagandistický nástroj Kremľa.
Flynn – nominant prezidenta Donalda Trumpa – musel z funkcie poradcu pre národnú bezpečnosť odstúpiť, keď vyšlo najavo, že bol v kontakte s ruským veľvyslancom vo Washingtone Sergejom Kisľakom, pričom o týchto aktivitách klamal viceprezidentovi Mikovi Penceovi.
Rusko v USA obviňujú, že prostredníctvom hakerských útokov a šírenia propagandy manipulovalo vlaňajšie prezidentské voľby v USA a dopomohlo Trumpovi k víťazstvu.