Holandská drogéria ponúkala omaľovánky s Hitlerom

06.04.2017 08:07

Nespočetné množstvo sťažností dostalo v posledných dňoch vedenie firmy Kruidvat, ktorá v Holandsku prevádzkuje sieť drogérií.

Terčom kritiky sa stali omaľovánky pre deti. Jednou z postavičiek určených na vyfarbenie bol totiž aj Adolf.

„Je nám to hrozne ľúto,“ ospravedlnil sa zákazníkom hovorca firmy, ktorá sa teraz podľa neho snaží usilovne zistiť, ako sa mohol nacistický diktátor do omaľovániek dostať.

Zošit na skrátenie dlhých chvíľ zo svojich predajní firma stiahla v ten istý deň, kedy sa na pulty dostal.

Hitler bol v omaľovánkach zobrazený ako karikatúra s veľkou hlavou, na ľavej paži mal pásku s hákovým krížom a pravou rukou hajloval.

Omaľovánky, v ktorých bol rad známych osobností vrátane juhoafrického bojovníka za ľudské práva Nelsona Mandelu, amerického prezidenta Abrahama Lincolna či vedca Alberta Einsteina, vyrobili v Indii.

„Skontrolovali sme knižku kvôli prekladom, ale nekontrolovali sme všetky kresby,“ uviedla zástupkyňa belgickej firmy Trifora, ktorá holandskému reťazcu omaľovánky dodala. „Mali sme to asi urobiť,“ pripustila.

Ako sa Hitler do omaľovániek dostal, ani belgická firma zatiaľ netuší. Má ale teóriu: indický maliar, ktorý knižku pre deti pripravoval, podľa nej zrejme muža zodpovedného za smrť miliónov ľudí skrátka nepoznal.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Holandsko #Adolf Hitler #podobizeň #omaľovánka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku