BR OSN odsúdila raketovú skúšku Severnej Kórey

07.04.2017 08:33

Bezpečnostná rada OSN vo štvrtok ostro odsúdila Severnú Kóreu za stredajšie skúšobné odpálenie balistickej rakety.

Súčasne vyzvala Pchjongjang na úplné zastavenie raketových testov v súlade s príslušnými rezolúciami OSN.

Severná Kórea v stredu odpálila ďalšiu balistickú strelu stredného doletu. Podľa amerických predstaviteľov sa skúška nevydarila, raketa sa vymkla spod kontroly a zrútila sa do oceánu.

Členovia Bezpečnostnej rady (BR OSN) vo štvrtok v spoločnom vyhlásení najnovšiu raketovú skúšku Severnej Kórey jednohlasne odsúdili a vyjadrili nad ňou „krajné znepokojenie“.

Takýmto počínaním KĽDR výrazne zvyšuje napätie v celom regióne, pričom „flagrantne a provokatívne ignoruje Bezpečnostnú radu,“ uvádza sa vo vyhlásení BR OSN.

Najvyšší orgán svetovej organizácie prijal už dovedna šesť rezolúcií, ktoré zakázali Severnej Kórei raketové a jadrové skúšky a uvalili na ňu sankcie.

Predchádzajúci raketový test Pchjongjang uskutočnil len pred necelými troma týždňami. Počas vlaňajšieho roka vykonala KĽDR dve jadrové skúšky a 24-krát otestovala balistické strely.

Šéf americkej diplomacie Rex Tillerson počas svojej marcovej cesty po Ázii vyhlásil, že jednou z možností riešenia severokórejskej otázky by mohla byť preventívna vojenská akcia. Existujú totiž obavy, že by Pchjongjang mohol už čoskoro vyvinúť rakety s dlhým doletom schopné niesť jadrové hlavice, ktoré by mohli zasiahnuť Spojené štáty.

#Severná Kórea #KĽDR #BR OSN #Bezpečnostná rada OSN #balistická raketa
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Irigo Aranžmán veniec Home oranžový

Irigo Aranžmán veniec Home oranžový

46,21
Perla ruža tulip color

Perla ruža tulip color

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk