'Mauglího dievča' žilo v Indii niekoľko rokov s opicami

Indická polícia zisťuje totožnosť dievčaťa, ktoré žilo v prírodnej rezervácii so skupinou opíc. Vek dievčaťa, ktoré nerozpráva, sa odhaduje na desať až 12 rokov.

07.04.2017 09:17
debata (5)

Keď dieťa v januári našli, nemalo na sebe žiadne oblečenie, bolo podvyživené, chodilo po štyroch a jedlo ústami priamo zo zeme, povedal podľa agentúry AP lekár štátnej nemocnice v meste Bahrajč v severoindickom štáte Uttarpradéš.

Po pobyte v nemocnici, kde ho učia ľudskému správaniu, začalo dievča chodiť a normálne jesť pomocou rúk. Podľa lekárov ešte stále nevie rozprávať, ale rozumie, čo sa jej povie „a dokonca sa aj usmieva“.

Dievča potulujúce sa s opicami zbadali podľa miestneho policajta ako prví drevorubači. Zdalo sa im, že sa v ich spoločnosti cíti bezpečne. Keď sa im ho však pokúsili odobrať, opice ich odohnali.

Neskôr dievča zbadal v prírodnej rezervácii iný policajt. Keď na dievča zavolal, opice naňho zaútočili, ale podarilo sa mu ho zachrániť a odviezť vo svojom aute.

Kým sa nezistí totožnosť dieťaťa, umiestnia ho do detského domova.

Denník Times of India uviedol, že najdúch dostal prezývku „Mauglího dievča“. Polícia vraj pracuje aj s verziou, že rodičia dieťa opustili.

5 debata chyba
Viac na túto tému: #opica #India #dievča #prírodná rezervácia