Prestrelka v podateľni ruskej tajnej služby, traja mŕtvi

Najmenej traja ľudia prišli o život počas prestrelky v podateľni ruskej tajnej služby FSB v Chabarovsku na Ďalekom východe. Pri incidente bol zabitý jeden pracovník FSB, jeden návštevník a tiež útočník, uviedla agentúra TASS s odvolaním sa na FSB.

„O 17:02 miestneho času (8:02 SELČ) do podateľne správy FSB pre Chabarovský kraj vstúpil neznámy muž. Bez toho aby prešiel k bezpečnostnej kontrole, začal strieľať po ľuďoch nachádzajúcich sa v miestnosti,“ opísal incident nemenovaný pracovník tlačového oddelenia FSB.

„Útočník bol zneškodnený. Na mieste činu sa vykonávajú potrebné kriminalistické úkony,“ dodal. Spresnil, že počas prestrelky bol okrem útočníka a jedného pracovníka FSB zabitý tiež jeden z dvoch návštevníkov, občan jednej z postsovietskych republík. Druhý návštevník vyviazol so zranením.

FSB podľa agentúry Interfax neskôr spresnila, že útočníka identifikovala ako osemnásťročného mladíka, ktorý patril k neonacistickej skupine.

Pod FSB spadá v Rusku tiež pohraničná služba. Chabarovsk, s približne pol miliónom obyvateľov, leží neďaleko hraníc s Čínou.

Ukrajina, vojaci

Na východe Ukrajiny zahynul pozorovateľ OBSE

23.04.2017 13:31

Pozorovateľ Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) prišiel o život na východe Ukrajiny.

trump

NYT: Trump spolieha na rady neoficiálnych poradcov

23.04.2017 13:22

Americký prezident Donald Trump má okrem svojho bezprostredného politického tímu ešte neoficiálnu skupinu poradcov, z ktorých mnohí žiadajú o konzultáciu najmenej raz týždenne.

hasiči, požiar, Kalifornia, pád lietadla, dom

Taliansky 7-ročný chlapec, ktorého rodičia vyhodili z horiaceho domu, zomrel

23.04.2017 12:46

Chlapca vyhodili rodičia z okna druhého poschodia v zúfalej snahe zachrániť ho pred požiarom.

bratislavsky hrad

Slovák žijúci v Paríži: Francúzsko ide dole vodou

23.04.2017 12:00

"Vo Francúzsku to ide dole vodou," hovorí Igor pôvodom z Bratislavy, ktorý pôsobí v Paríži niekoľko rokov ako architekt.