Rím bojuje s odpadom. Obliehajú ho preň divé svine, čajky, myši a hady

18.05.2017 09:28

Nie prvýkrát vo svojej histórii sa Rím zmenil na obliehané mesto.

Avšak tentoraz naň útočí armáda divých svíň, čajok, myší a dokonca aj hadov.

Týchto nájazdníkov do mesta priťahujú hory neuprataných odpadkov, ktoré sa vŕšia na uliciach, zatiaľ čo sa Virginia Raggiová, ktorá sa v minulom roku stala starostkou Ríma, potýka s problémami pri organizácii účinného odvozu odpadkov.

A zatiaľ čo Rím horí – pretože obyvatelia sa odmietajú vzdať vlastného spôsobu „upratovania“ odpadkov formou zapaľovania nahromadených kôpok – jednoduchý zdroj jedla do mesta láka divú zver.

Jedna z rímskych učiteliek, ktorá minulý mesiac vyšla so skupinou desaťročných detí do terénu, sa na školskej záhrade stretla s rodinou divých svíň hľadajúcich potravu.

Na video sa podarilo nahrať veľkého diviaka, ako behá uprostred dopravy na ceste neďaleko Vatikánu. A v marci zomrel 49-ročný muž, keď na mopede narazil do diviaka.

Talianska populácia divých svíň vzrástla na milión kusov po tom, čo do krajiny doviezli väčší, rýchlejšie sa rozmnožujúci východoeurópsky druh. Ich počet stúpa napriek tomu, že len v Toskánsku za minulý rok lovci ulovili 100-tisíc kusov.

Turisti si medzitým v Ríme môžu zaobstarať fotografie čajok stojacich na strechách áut, kde čakajú, kým reštaurácie vynesú von odpadky. Tráva na dopravných ostrovčekoch, ktorá kvôli neobnoveným kontraktom na ich údržbu prerástla do výšky pása, sa stala ideálnym životným prostredím pre myši, ktoré lákajú hady. A čím ďalej, tým drzejšie sú aj vrany – scénu ako z hororu zažila žena, na ktorú vrana zaútočila.

#Taliansko #Rím #odpadky
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk