Ku Kórejskému polostrovu pláva druhá americká lietadlová loď

19.05.2017 13:10

Ku Kórejskému polostrovu smeruje americká lietadlová loď Ronald Reagan. Tá sa zúčastní spoločných manévrov s lietadlovou loďou Carl Vinson, ktorá už v tejto oblasti operuje, informovala spravodajská televízia CNN.

Lietadlová loď Ronald Reagan vyplávala v utorok z domovského prístavu v japonskej Jokosuke po tom, čo prešla údržbou a absolvovala skúšobné plavby, uvádza sa vo vyhlásení amerického vojenského námorníctva.

„Po dlhom období údržby sa musíme ubezpečiť, že lietadlová loď Ronald Reagan a zvyšok jej údernej skupiny sa postupne náležite integrujú,“ uviedol v tlačovom vyhlásení kontradmirál Charles Williams.

Po priplávaní do určenej oblasti absolvuje loď sériu cvičení, hlavný dôraz sa však bude klásť na skúšky štartov a pristátí na jej letovej palube. Ako dlho bude USS Ronald Reagan v blízkosti Kórejského polostrova operovať, predstavitelia amerického vojenského námorníctva neuviedli.

Napätie na Kórejskom polostrove eskaluje v dôsledku pokračujúceho raketového a jadrového programu Severnej Kórey, s čím súvisia i dosiaľ najväčšie spoločné manévre USA a Južnej Kórey či vyslanie úderných skupín amerických vojenských plavidiel do tejto oblasti.

#USA #Severná Kórea #lietadlová loď #Kórejský polostrov #KĽDR
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk