Turecko zatklo kvôli minuloročnému pokusu o puč viac ako 800 ľudí

31.07.2017 12:10
Turecko, prevrat
Z organizovania puču turecká vláda podozrieva duchovného Fethullaha Gülena. Autor: ,

Turecké úrady počas minulého týždňa zatkli viac ako 800 ľudí, ktorých podozrievajú z napojenia na organizátorov neúspešného vlaňajšieho pokusu o prevrat.

V rukách polície skončilo aj viac ako 200 osôb kvôli údajným kontaktom so zakázanou Stranou kurdských pracujúcich (PKK).

Celkovo 831 ľudí zatkli počas predošlých dní pre údajné väzby na duchovného Fethullaha Gülena, ktorého Ankara označuje za hlavného osnovateľa nevydareného puču. Klerik, ktorý dlhodobo žije v Spojených štátoch a kritizuje tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, obvinenia odmieta.

Turecko za rok od zmareného puču uvalilo väzbu na zhruba 50-tisíc ľudí. Viac ako 150-tisíc policajtov, vojakov, sudcov, učiteľov a ďalších ľudí prišlo kvôli podobným obvineniam o prácu.

Polícia v minulom týždni zatkla aj 213 ľudí podozrivých z kontaktov s PKK. Táto strana už desiatky rokov vedie ozbrojený boj za nezávislosť Kurdistanu od Turecka a Ankara ju považuje za teroristickú organizáciu. Ďalších 46 osôb skončilo v celách kvôli svojmu údajnému napojenie na teroristov z organizácie Islamský štát (IS).

#turecko #prevrat #PKK #Recep Tayyip Erdogan
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk