Je to hrôza, povedal vystrašený poslanec pri pohľade na Putina na rybách

10.08.2017 11:13
Vladimir Putin, Rusko, Sibír, rybačka
Ruský prezident sa rybárčeniu oddával bez záchrannej vesty. Autor: ,

Rybolov ruského prezidenta Vladimira Putina na juhu Sibíri viedlo jedného oblastného poslanca k tomu, aby spísal udanie na generálnu prokuratúru, ktorá si má na okolnosti Putinovej dovolenky zo začiatku augusta poriadne posvietiť pre porušenie bezpečnostných pravidiel. Putin totiž v motorovom člne nemal na sebe záchrannú vestu.

"Myslel som si, že ma príbeh Putinovho rybárčenia ponechá chladným, ale nestalo sa tak. Pozrel som sa naň na prezidentovom oficiálnom webe – a tam je vidieť taká hrôza, až to so mnou trhlo. Vôbec nechránia Vladimira Vladimiroviča: v člne pláva bez vesty, "vysvetlil Oleg Chomutinnikov sťažnosť, adresovanú priamo generálnemu prokurátorovi.

„Či sa smie ohroziť život a zdravie prvého muža štátu?! Prezident nie je modelka. Nesmie byť nútený potápať sa pod vodu, skákať po horách kvôli peknému záberu. Veď nemáme ani funkciu viceprezidenta. Zem by v prípade niečoho nepredvídaného nebolo komu zveriť,“ dodal poslanec oblastného snemu v Lipecku.

Podľa názoru médií to nepochybne myslel ironicky.

Chomutinnikov vstúpil do politiky v drese nacionalistickej strany Vladimira Žirinovského, ale minulý mesiac prestúpil do zoskupenia Otvorené Rusko, vytvoreného niekdajším najbohatším Rusom a neskôr najznámejším ruským väzňom Michailom Chodorkovským.

Podľa denníka Moskovskij komsomolec sa už skôr našli „vyrývači“ pripomínajúci, že za ignorovanie záchrannej vesty pri plavbe v člne môže štátna inšpekcia vymerať občanovi pokutu siahajúcu od 300 do 500 rubľov. V prípade hodnostárov až dvojnásobok.

Zábery z Putinovho rybárčenia zaplnili ruské médiá. Komentátori predpokladajú, že názorná ukážka prezidentovej kondície predznamenáva dlho očakávané oznámenie, že šesťdesiatšty­riročný Putin sa bude uchádzať o ďalší šesťročný mandát na čele štátu vo voľbách, ktoré sa odohrajú v marci budúceho roka.

#Vladimir Putin #udanie #rybolov #porušenie bezpečnostných pravidiel
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk