Vyšetrovateľ rozplietajúci 'ruskú kauzu' chce hovoriť s Trumpovými ľuďmi

Osobitný vyšetrovateľ Robert Mueller rozplietajúci kauzu údajnej minuloročnej predvolebnej koordinácie Rusov a tímu Donalda Trumpa chce vypočuť predných činiteľov Bieleho domu. Uviedol to v sobotu denník The New York Times s odvolaním sa na informované zdroje.

13.08.2017 08:57
debata (32)

Prezident Trump, ktorý sa v minulosti vyjadril o Muellerovej práci s nevôľou, tento týždeň vyhlásil, že ho rozhodne nemá v úmysle odvolávať.

Mueller podľa denníka požiadal Biely dom o to, aby mohol vypočuť niekoľko popredných súčasných či bývalých Trumpových poradcov a ďalších spolupracovníkov, medzi ktorými je napríklad nedávno prepustený personálny šéf Reince Priebus.

„Pán Mueller sa pýtal Bieleho domu na konkrétne stretnutia, kto sa ich zúčastnil a či existujú poznámky, zápisy či iné dokumenty o nich,“ citoval denník dva anonymné zdroje. Žiadny výsluch však zatiaľ nebol dohodnutý, dodal denník.

Údajné ruské zásahy do minuloročných volieb riešia štyri výbory amerického Kongresu, Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) a práve zvláštny vyšetrovateľ Mueller, ktorého napriek prezidentovej nevôli vymenovalo ministerstvo spravodlivosti.

Šéf Bieleho domu označuje hľadanie údajných komplicov Ruska medzi svojimi spolupracovníkmi za hon na čarodejnice. Zatiaľ čo niektorí opoziční demokrati hovoria o hromadiacich sa dôkazoch, ktoré prezidenta diskvalifikujú pre výkon jeho funkcie, Trumpovi republikáni nechcú uznať, že by existoval dôvod k úvahám o prezidentovom odvolaní.

32 debata chyba
Viac na túto tému: #Donald Trump #americké prezidentské voľby
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy