Minister pre komunikáciu Remis Dandjinou oznámil, že incident skončil a oboch útočníkov policajné zložky zastrelili. Podľa neho zahynulo 18 ľudí, pôvodne sa hovorilo o 17 obetiach.
Dandjinou v krátkom televíznom vystúpení skôr uviedol, že neznámy počet útočníkov sa „zabarikádoval na prvom poschodí budovy, ktorú napadli“ a že proti nim zasahujú armádne a policajné sily, vrátane elitnej jednotky miestnej polície.
Minister pôvodne tvrdil, že útočníci boli traja, v novom vyhlásení ich počet spresnil na dvoch. „Je to teroristický útok,“ vyhlásil.
Turecké ministerstvo zahraničia oznámilo, že medzi mŕtvymi je jeden turecký občan a ďalší občan Turecka bol zranený.
Policajný zdroj oznámil agentúre AFP, že na miesto v deväť hodín večer prišli na motocykli najmenej dvaja útočníci vyzbrojení automatickými zbraňami a začali na podnik Istanbul strieľať.
Po evakuácii miesta vojaci a policajti začali útok na mužov, ktorí sa stiahli do budovy, v ktorej sa kaviareň nachádza. Dandjinou uviedol, že polícia teraz kontroluje okolité domy.
„Jeden zo zranených zomrel, ešte než došiel do nemocnice. Bol to Turek,“ povedal AFP jeden zo zdravotníkov.
Vlani v polovici januára pri útoku na kaviareň Cappuccino a v Ouagadougou prišlo o život 29 osôb osemnástich národností, vrátane Kanaďanov, Francúzov, Švajčiarov a Holanďana. Miestne ozbrojené sily, podporené francúzskymi vojakmi, oslobodili najmenej 150 rukojemníkov a zabili štyroch teroristov. K útoku sa na internete prihlásili islamskí radikáli z organizácie al-Kájda v moslimskom Maghribe (AQIM).
Burkina Faso je prevažne moslimský štát. V októbri 2014 sa vydal cestou k demokracii, keď bol zvrhnutý dlhoročný prezident Blaise Compaoré. V septembri 2015 uskutočnila elitná prezidentská garda neúspešný pokus o puč. Na severe Burkina Faso hraničí s Mali, kde operuje mnoho islamistických teroristických skupín vrátane Ansar Dine, Murábitún a al-Kájdy v islamskom Maghribe. V tejto bývalej francúzskej kolónii preto od roku 2013 pôsobí viac ako 10 000 členov mierových síl OSN z rôznych krajín.