Ruský exminister obvinenia z korupcie označil za vykonštruované

16.08.2017 13:40
Ulyukayev
Obvinený exminister Alexej Uljukayev. Autor: ,

V Moskve sa začal súd s bývalým ruským ministrom hospodárstva Alexejom Uljukajevom, ktorý je obvinený z korupcie. Exminister podľa obžaloby vymáhal od štátneho ropného koncernu Rosnefť viac ako dva milióny dolárov ako úplatok za podpis dokumentov k prevzatiu regionálnej ropnej spoločnosti Bašněfť.

Uljukajev svoju vinu popiera, prípad podľa neho vykonštruovala ruská tajná služba (FSB), napísala agentúra Interfax.

„Federálna bezpečnostná služba (FSB) vykonštruovala voči mne obvinenie na základe lživého svedectva generálneho riaditeľa Rosneftu Sergeja Sečina a vtedajšieho bezpečnostného riaditeľa spoločnosti Olega Feoktistova,“ povedal Uljukajev na súde.

Spoločnosť výroky exministra odmietla komentovať. „Rozhodne o tom súd, ktorý obdržal dostatok dôkazov ohľadom trestného činu,“ povedal Michail Leontiev, hovorca spoločnosti Rosnefť.

„Vzhľadom na zložitú situáciu Uljukajeva nebudeme komentovať spôsob jeho obhajoby. Fakt ostáva faktom – Uljukajev požadoval za plnenie svojich povinností nezákonnú odmenu, sám si pre peniaze prišiel a sám si ich odviezol,“ dodal hovorca Rosneft.

Zatknutie exministra vlani v novembri vyvolalo v Moskve značné pobúrenie, prvýkrát od konca Sovietskeho zväzu zatkli úradujúceho člena federálnej vlády. Uljukajev sa údajne chytil do protikorupčnej pasce, ktorú zorganizovala FSB. Obvinenia vznesené proti nemu od začiatku popiera.

#Alexej Uljukajev
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
49,99
Kytica Letana 9

Kytica Letana 9

45,99
Elite žlté ruže a frézie

Elite žlté ruže a frézie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk