Škótsky parlament čelí kybernetickému útoku

Škótsky parlament čelí kybernetickému útoku, zabezpečenie systémov sa ale hackerom prelomiť nepodarilo. Parlament uviedol, že ide o takzvaný útok hrubou silou.

16.08.2017 19:54
1

„V tejto chvíli žiadne dôkazy nenasvedčujú tomu, že pri útoku prelomili zabezpečenie; naše IT systémy sú naďalej plne funkčné. Užívatelia by však mali vedieť, že útok stále pokračuje,“ povedal parlament.

„Nie je nezvyčajné, že útoky hrubou silou trvajú aj niekoľko dní. Je preto dôležité, aby sa užívatelia mali na pozore a oznámili akúkoľvek podozrivú aktivitu,“ uvádza sa v oznámení parlamentu.

Takzvanými útokmi hrubou silou sa hackeri pokúšajú získať prístup k systémom bez znalosti kľúčov nutných na dešifrovanie. V zásade ide o testovanie rôznych možných hesiel.

Hackeri vyvíjajú stále účinnejšie škodlivé programy určené na preniknutie do počítačových systémov alebo na ich poškodenie. Posledný veľký kybernetický útok v Británii tento rok v máji má na svedomí vydieračský vírus WannaCry. Zasiahol 300000 počítačov v 150 krajinách a čiastočne paralyzoval britské štátne zdravotníctvo.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
1 debata chyba
Viac na túto tému: #Škótsko #kybernetický útok