Janukovyčov advokát sa vzdal jeho obhajoby

17.08.2017 13:05
Rusko, Ukrajina, Viktor Janukovyč, Vladimír Putin
Viktor Janukovyč je obvinený aj pre údajné požiadanie Ruska o vojenský zásah na Ukrajine. Autor: ,

Štátom pridelený právny zástupca zvrhnutého ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyča, ktorý je obvinený z vlastizrady, sa vzdal jeho obhajoby.

Advokát uviedol, že prípad je príliš komplikovaný a on sám nebude schopný adekvátne obhajovať svojho klienta, napísal sever Ukrajinska pravda. Podľa prokuratúry sa obhajoba snaží narušiť proces.

Súd s exprezidentom sa koná v jeho neprítomnosti, Janukovyč po svojom zvrhnutí v roku 2014 utiekol do Ruska. Jeho advokáti sa pritom v minulosti sťažovali na údajné zasahovanie generálneho prokurátora do „politickej procesu“.

„Myslíme si, že ide o narúšanie procesu v snahe ho predlžovať,“ uviedol vojenský prokurátor Ruslan Kravčenko.

Súd bude znovu zasadať 6. septembra. Nový obhajca exprezidenta by sa mal dovtedy oboznámiť so spisom.

Janukovyč je okrem vlastizrady, ktorá sa trestá odňatím slobody až na 15 rokov, obvinený aj z pokusu o narušenie územnej celistvosti so sadzbou až 12 rokov väzenia a zo spoluviny na agresívnej vojne, za čo mu hrozí až 15 rokov. Podľa žalobcov Janukovyč žiadal Rusko o vojenskú pomoc, aby potlačil prozápadné demonštrácie v Kyjeve.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#proces #advokát #Viktor Janukovyč #vlastizrada
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku