Peter Madsen čelí ďalšiemu obvineniu v súvislosti s úmrtím švédskej novinárky

Dánska polícia vzniesla ďalšie obvinenie voči konštruktérovi Petrovi Madsenovi v súvislosti s úmrtím švédskej novinárky Kim Walloveh, ktorej bezhlavé torzo našli na pobreží Baltského mora.

25.08.2017 13:56
Kim Wallová Foto:
Kim Wallová
debata (2)
Dánsky majiteľ ponorky Nautilus UC3, na ktorej 30-ročnú Švédku videli naposledy živú, čelí už okrem obvinenia zo zabitia ženy aj obvineniu z neprístojného zaobchádzania s mŕtvolou, informoval hlavný vyšetrovateľ Jens Möller Jensen. Bezhlavé nahé torzo Wallovej našli vyšetrovatelia v pondelok. Podľa polície boli končatiny aj hlava odstránené úmyselne. Vyšetrovateľ v stredu novinárom povedal, že k torzu bol pripevnený kus kovu, ktorý mal zjavne pomôcť tomu, aby sa potopilo. Telo sa podľa jeho slov „vyplavilo na breh po tom, ako bolo nejaký čas v mori“, pričom na ňom našli stopy naznačujúce, že sa niekto z neho pokúšal dostať von vzduch, aby neplávalo. Vyšetrovatelia v piatok potvrdili, že ešte stále pátrajú po zvyšných častiach tela novinárky ako aj po jej oblečení.

Novinárku videli naposledy živú 10. augusta na palube súkromnej ponorky UC3 Nautilus, keď spolu s jej konštruktérom Petrom Madsenom, o ktorom pripravovala reportáž, vyrážali na výlet. Za nezvestnú ju vyhlásili po tom, ako jej priateľ zalarmoval políciu, keď sa nevrátila zo spomínaného výletu. Ponorku vypátrali 11. augusta a 46-ročného Madsena zachránili tesne predtým, ako sa potopila. Ten najprv tvrdil, že novinárku ešte v noci vysadil na ostrove v kodanskom prístave. Neskôr ale pred súdom priznal, že žena zomrela pri nehode na palube a on ju následne „pochoval“ v mori. Dánska polícia predpokladá, že 40-tonovú ponorku potopil zámerne. Madsen, ktorý popiera svoju vinu, je v policajnej väzbe.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Dánsko #Kim Wallová
Flowers