Hurikán Harvey v Texase vážne poškodil viac ako 37-tisíc domov

Živel podľa úradov napáchal na verejnom majetku v zasiahnutých okresoch na pobreží Mexického zálivu škody, ktorých výšku doteraz odhadli na 180 miliónov dolárov (v prepočte približne 151 miliónov eur).

31.08.2017 18:21
debata (22)

Hurikán Harvey a povodne, ktoré spôsobili následné prudké dažde, napáchali v americkom štáte Texas vážne škody na viac ako 37-tisíc domoch a takmer sedemtisíc zničili. Informoval o tom tamojší Úrad verejnej bezpečnosti, ktorý získal dáta na základe denných hlásení o škodách od miestnych úradov. V okrese Harris, v ktorom sa nachádza aj záplavami sužované mesto Houston, je podľa správ takmer 30-tisíc domov s menšími a približne 12-tisíc s veľkými škodami.

Úrady z okresu Jefferson, v ktorom ležia aj mestá Port Arthur a Beaumont, hlásia približne 5 500 zničených obydlí a 16-tisíc vážne poškodených domov nachádzajúcich sa v oblasti, kde by mali podľa odhadov povodne pretrvávať ešte niekoľko dní.

Živel podľa úradov napáchal na verejnom majetku v zasiahnutých okresoch na pobreží Mexického zálivu škody, ktorých výšku doteraz odhadli na 180 miliónov dolárov (v prepočte približne 151 miliónov eur).

Harvey dorazil na pevninu v Texase v piatok v neskorých hodinách ako hurikán štvrtej kategórie a spôsobil tam katastrofálne záplavy. Odvtedy zoslabol na tropickú depresiu a v oblasti Houstonu už medzičasom svieti slnko. Meteorológovia však predpovedajú ďalšie dažde pre východný Texas a susednú Louisianu. Živel si vyžiadal už viac než 30 obetí, pričom toto číslo pravdepodobne ešte porastie.

22 debata chyba
Viac na túto tému: #USA #Harvey