Má Taliansko to najhoršie za sebou? K jeho brehom prišlo výrazne menej migrantov

06.09.2017 18:34
taliansko, migranti, migrant
Talianske jednotky pohraničnej stráže eskortujú migrantov z Afriky do relokačného centra v prístave Augusta na Sicílii. Autor: ,

Počet migrantov, ktorí v auguste dosiahli talianskych brehov, klesol s porovnaním s rovnakým obdobím vlaňajška o 81 percent.

Informoval o tom eurokomisár pre vnútorné záležitosti Dimitris Avramopulos. Dodal, že od júla do augusta klesol ich počet o 66 percent. Taliansky minister vnútra však vyhlásil, že je príliš skoro na to, aby predpovedal, či pokles bude konštantný.

Agentúra ANSA informovala, že príliv žiadateľov o azyl zo severnej Afriky zoslabol potom, čo Rím spustil spoluprácu s líbyjskou pobrežnou hliadkou a začal regulovať činnosť humanitárnych organizácií, ktoré sa podieľajú na pátracích a záchranných akciách v Stredomorí.

Agentúra na ochranu vonkajších hraníc Európskej únie Frontex už v súvislosti s júlovým poklesom uviedla, že za znížením počtu imigrantov stoja aj zhoršenie poveternostných podmienok v prvej polovici júla a ozbrojené strety znesvárených milícií pri líbyjskom mesta Sabre. Práve to je hlavný východiskový bod pre utečencov smerujúcich do Európy na člnoch, ktoré používajú pašeráci.

#Taliansko #migranti #migračná kríza #imigrácia #Dimitris Avramopulos
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk