Kabinet získal v 120-člennej poslaneckej snemovni tesnú podporu 61 poslancov a médií sa zhodujú, že koalícia je veľmi krehká, už len vzhľadom na to, že jej členmi sú srbskí zástupcovia.
Pád vlády však môže ľahko spôsobiť aj iný z koaličných partnerom. Aj z tohto dôvodu musel Haradinaj pristúpiť na množstvo kompromisov a tiež zvýšiť počet členov kabinetu, ktorý médiá pre to nazvali „Haradinajovou čínskou vládou“.
Najväčšiu pozornosť si vyslúžili poslanci srbskej kandidátky vo vláde. Niekoľko pozorovateľov poznamenalo, že na politiku aj rozhodnutia kosovského parlamentu bude mať prostredníctvom nich silný vplyv srbský prezident Aleksandar Vučić. Predstavitelia srbskej kandidátky už vopred dali najavo, že svoj postup budú konzultovať v Belehrade.
Haradinaj už upustil od plánov na stálu armádu
„Táto kosovská vláda teraz závisí na hlasoch srbskej kandidátky. V tomto zmysle bude aj naša politická pozícia iná, pretože budeme mať iný mechanizmus pri schvaľovaní rozhodnutí, ktoré sú dôležité,“ citovala regionálna televízia N1 Dalibora Jevtiča, ktorý bude vo vláde zastupovať srbskú menšinu ako minister pre návrat utečencov.
Jevtić okrem iného uviedol, že prioritou pre Srbskú kandidátku bude stále odďaľovanie ustavenia Společenstvia srbských obcí a návrat 20.000 vysídlených Srbov.
Riaditeľ belehradského úradu pre Kosovo Marko Djurić okrem toho srbským novinám Večernje novosti povedal, že Srbská kandidátka už učinila prvý krok k zabráneniu transformácie Kosovských bezpečnostných síl (KSF) v pravidelnú armádu. O to usilujú bývalí kosovskoalbánski povstaleckí velitelia na čele s terajším prezidentem Hashimom Thaçim. Srbskej kandidátke sa podľa Djuriča podarilo primäť Haradinaja, aby túto transformáciu vypustil z vládneho programu.