Neonacistickú stránku The Daily Stormer zablokovali už aj Rakúšania

11.09.2017 21:16

Web sa dostal do pozornosti médií po augustových nepokojoch v americkom Charlottesville.

Po tom, čo stránku v auguste zablokovala americká hostingová firma GoDaddy a neprijali ju ani iné americké spoločnosti, ju v pondelok vypol aj rakúsky registrátor domén nic.at.

Podľa hovorkyne spoločnosti Moniky Pink-Rank mali túto stránku zaregistrovanú od konca augusta a vypnúť sa ju rozhodli okamžite po tom, ako ich niektorí rakúski politici upozornili na škodlivosť jej obsahu.

Stránka The Daily Stormer sa dostala do pozornosti amerických médií po tom, ako účastníčku augustového antirasistického pochodu v Charlottesville, ktorú zabil autom americký neonacista, označila za „tučnú bezdetnú k**vu“. Stránka vypočítavala dôvody, prečo údajne nie je škoda, že táto mladá žena prišla o život, a naopak chválila útočníka.

Stránka The Daily Stormer má v tiráži uvedené, že je proti násiliu a snaží sa o revolúciu iba „prostredníctvom vzdelávania más“. Jej titulný obrázok však znázorňuje bieleho muža, ktorý bije černocha a v hlavnej navigácii stránky má hneď za priečinkami „Svet“ a „USA“ zložky „Židovský problém“ a „Rasová vojna“.

#USA #neznášanlivosť #neonacizmus #Neonacisti #Charlottesville
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk