Ničivé letné požiare pri Marseille zakladal 14-ročný chlapec

14.09.2017 17:30
Saint-Tropez požiar
Požiar pri meste Saint-Tropez. Autor: ,

Za rozsiahle letné požiare pri francúzskom meste Marseille je podľa polície zodpovedný iba štrnásťročný chlapec, ktorý zámerne založil 18 požiarov.

Na prelome júla a augusta podľa vyšetrovateľov požiare spálili asi 300 hektárov lesov. Železničná doprava na juhovýchode krajiny bola prerušená, čo tisícom ľudí skomplikovalo návrat z dovolenky.

Podľa miestnej tlače sa mladý muž na výsluchu priznal a uviedol, že ho fascinuje činnosť hasičov. Chytili ho v utorok, keď sa pokúšal založiť ďalší požiar.

Toto leto vypuklo na juhovýchode Francúzska niekoľko veľkých požiarov, ktoré sppálill tisíce hektárov vegetácie. Koncom augusta bol v departnemente Bouches-du-Rhône zatknutý asi štyridsaťročný muž, ktorého polícia podozrieva zo 17 požiarov.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Francúzsko #marseille #Požiare #neplnoletý pyroman
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku