EÚ kontrolovala železnice medzi dvomi dedinami. V jednej má Orbán dom, v druhej sa narodil

Železničná trať má celkovo tri zastávky, jej dĺžka je päť a pol kilometra a spája dve dediny, ktoré majú každá len okolo 1 500 obyvateľov. V prvej dedine sa Orbán narodil, v druhej má dom.

19.09.2017 17:44
debata (41)

Maďarský premiér Viktor Orbán často kritizuje Európsku úniu a jej inštitúcie za ich údajnú neschopnosť a podľa neho prílišný dôraz, ktorý kladú na ľudské práva. Európski byrokrati, ako ich nazýva, však prešli do protiútoku. Na návštevu Maďarska pricestovali členovia Výboru pre kontrolu rozpočtu Európskeho parlamentu pod vedením jeho šéfky Inge Grässle, aby skontrolovali, ako Maďarsko nakladá s poskytnutými európskymi dotáciami.

V utorok sa členovia kontrolného výboru zviezli vlakom po železničnej trati, ktorú – spolovice z európskych peňazí – postavili na severozápade Maďarska medzi dedinami Alcsútdoboz a Felcsút. Druhú, o niečo väčšiu polovicu prostriedkov, naň poskytol Orbánom založený futbalový klub Puskás Akadémia.

Železničná trať má celkovo tri zastávky, jej dĺžka je päť a pol kilometra a spája dve dediny, ktoré majú každá len okolo 1 500 obyvateľov. Podľa Orbánových kritikov nemala výstavba tejto trate vôbec nijakú logiku, okrem tej, že Alcsútdoboz je Orbánovým rodiskom a vo Felcsúte budúci premiér vyrastal a doteraz tam vlastní dom. Vedľa Orbánovho domu okrem toho vybudovali ultramoderný futbalový štadión. Ten postavili firmy, ktoré sú podľa opozičných médií tesne prepojené s Orbánovou vládou.

41 debata chyba
Viac na túto tému: #EÚ #železnice #Maďarsko #Orbán