Komisia Senátu USA ruské reklamy z Facebooku nezverejní

Predseda výboru na kontrolu tajných služieb Senátu amerického Kongeresu oznámil, že výbor nezverejní obsah približne 3000 reklám, ktoré si pred americkými prezidentskými voľbami objednali na Facebooku agentúry údajne napojené na ruské vedenie.

04.10.2017 22:21
debata (36)

Republikán Richard Burr vyhlásil, že materiály, ktoré bude komisia posudzovať, sú neverejné, a týka sa to aj reklám na Facebooku.

Spoločnosť Facebook medzitým potvrdila, že sa zúčastní na vypočúvaniach pred výbormi na kontrolu tajných služieb oboch komôr Kongresu, Senátu aj Snemovne reprezentantov, týkajúcich sa reklám objednaných ruskou agentúrou. Obsah reklám už Facebook obom výborom sprístupnil. Rokovanie výboru Snemovne reprezentantov v tejto veci sa uskutoční ešte v priebehu októbra, rokovanie senátneho výboru bude až v novembri.

Hoci kongresmani obsah reklám odmietajú zverejniť, niečo málo už o nich prezradil samotný Facebook. Podľa spoločnosti sa tieto platené reklamy zameriavali predovšetkým na témy, ktoré ostro rozdeľujú americkú spoločnosť po straníckych líniách, ako napríklad utečenci, právo vlastniť zbrane, či téma práv sexuálnych menšín.

36 debata chyba
Viac na túto tému: #facebook #prezidentské voľby v USA