Česká polícia obvinila Babiša pár dní pred voľbami

09.10.2017 19:35
CZECH-GOVERNMENT/
Český vicepremiér Andrej Babiš. Autor: ,

Česká polícia obvinila najpopulárnejšieho českého politika Andreja Babiša z dotačného podvodu v súvislosti s kauzou okolo jeho sídla Čapí hnízdo. K obvineniu prichádza necelé dva týždne pred parlamentnými voľbami, ktoré sa konajú 20. a 21. októbra a v ktorých by mala podľa predvolebných prieskumov vysoko zvíťaziť Babišova strana ANO.

Babiš a prvý podpredseda ANO Jaroslav Faltýnek, ktorý je v kauze tiež obvinený, si v pondelok prevzali uznesenia o zahájení trestného stíhania. Babiš na tlačovej konferencii oznámil, že proti obvineniu už podal odvolanie, Faltýnek sa ho chystá podať tiež.

Kauzu Čapí hnízdo vyšetruje česká polícia už od roku 2015, v auguste tohto roku požiadala parlament o vydanie oboch politikov a poslanci – vrátane Babiša a Faltýnka – ich vydanie v septembri schválili.

Babiš mal Čapí hnízdo, ktoré údajne pôvodne vlastnila jeho firma Agrofert, prepísať na iných vlastníkov, aby naň získal európske dotácie. Samotný politik však tvrdí, že to nie je pravda. „Agrofert ani ja sme farmu nikdy nevlastnili,“ vyhlásil aj na pondelňajšej tlačovej konferencii.

Podľa Babiša ide o účelovú kauzu, ktorá má poškodiť jeho a jeho stranu pred parlamentnými voľbami. „Ja v tom žiadnu trestnú kauzu nevidím. Vidím v tom voľby,“ vyhlásil v septembrovej rozprave v parlamente.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#obvinenie #dotačný podvod #Čapí hnízdo #Andrej Babiš
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk