Španieli zadržaného nemeckého spisovateľa Turecku nevydajú

13.10.2017 15:57
Akhanli
Španielsko do Turecka nemeckého spisovateľa tureckého pôvodu Dogana Akhanliho nevydá. Autor: ,

Dogana Akhanliho policajti zadržali na základe medzinárodného zatykača v auguste.

Španielsko nevydá do Turecka nemeckého spisovateľa tureckého pôvodu Dogana Akhanliho, ktorého policajti zadržali na základe medzinárodného zatykača v auguste. S odvolaním sa na španielske ministerstvo spravodlivosti o tom informovala agentúra DPA.

Akhanli, ktorého Ankara obviňuje z terorizmu, je kritikom tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana.

Španielska vláda na základe návrhu, ktorý podal minister spravodlivosti Rafael Catala, rozhodla, že konanie o vydaní Akhanliho do Turecka nebude pokračovať. Rozhodnutie Madridu už privítal nemecký minister zahraničia Sigmar Gabriel.

Šesťdesiatročný Dogan Akhanli býva v Nemecku od roku 1991 a má nemecké občianstvo. V rokoch 1985 až 1987 bol v Turecku väznený a znovu tu za mrežami strávil štyri mesiace v roku 2010.

Španielska polícia ho zatkla 19. augusta počas dovolenky v Granade a po početných protestoch z nemeckej strany ho nasledujúci deň prepustila. Akhanli sa však musel odvtedy zdržiavať v Španielsku a každý týždeň sa hlásiť polícii. Teraz musí počkať, až túto povinnosť zruší španielsky súd. Podľa agentúry DPA by sa tak do Nemecka mohol spisovateľ vrátiť budúci týždeň.

#vydanie #turecko #Španielsko #Nemecko #medzinárodný zatykač #Dogan Akhanli
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk