Kostol v Texase, v ktorom útočník postrieľal 26 ľudí, zrovnajú so zemou

09.11.2017 21:07
texas, usa, kostol, krize, kriz
Rad krížov pripomínajúci obete masakra v texaskom kostole.A Autor: ,

Útok opäť rozprúdil diskusiu o tom, či nie je potrebné sprísniť pravidlá upravujúce držbu zbraní. Podľa prezidenta Donalda Trumpa je naopak žiadúce, aby Američania mali zbrane.

Kostol v Sutherland Springs v americkom Texase, kde v nedeľu duševne narušený človek postrieľal 26 ľudí, zbúrajú. Vo štvrtok o tom informoval miestny pastor Frank Pomeroy. Bolo by podľa neho pre veriacich príliš bolestivé naďalej sa zhromažďovať na mieste, na ktorom sa odohrala takáto veľká tragédia. Nový kostol preto postavia na inom mieste a tam, kde stojí ten súčasný, vznikne pamätník nedeľňajšej tragédie, informoval pastor.

V kostole v Sutherland Springs postrieľal Devin Patrick Kelley v nedeľu bez zjavnej príčiny 26 ľudí vrátane detí, pričom svedkovia okrem iného opisujú, ako strieľal zámerne malým deťom do hlavy. Neskôr vysvitlo, že útočník bol roky chovancom zariadenia pre duševne chorých v meste Santa Teresa v Novom Mexiku. Kelley je bývalým letcom americkej armády, z tej ho však prepustili po tom, ako napadol svoju exmanželku a jej syna.

Po útoku sa v Spojených štátoch nanovo rozprúdila aj diskusia o tom, či nie je potrebné sprísniť pravidlá upravujúce držbu zbraní tak, aby sa nestávalo, že ich budú vlastniť takto nebezpečné a nevyspytateľné osoby. Americký prezident Donald Trump však už deň po útoku vyhlásil, že Američania práveže potrebujú zbrane, aby sa pred takýmito útokmi mohli lepšie brániť.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#USA #zbrane #kostol #Texas #masaker
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku