Irán odmietol obvinenie z podpory útoku na ropovod

12.11.2017 10:12

Potrubie vybuchlo v piatok neskoro v noci neďaleko obce Buri, ľudí z okolia evakuovali.

Irán odmietol obvinenie, že stojí za útokom militantov na ropovod v Bahrajne. Minister zahraničia Bahram Ghasemi označil tvrdenia bahrajnskej vlády za nepodložené a vymyslené „detinské ukazovanie prstom“. V nedeľu ho citovala štátna tlačová agentúra IRNA.

Potrubie vybuchlo v piatok neskoro v noci neďaleko šiitskej obce Buri. Explózia poškodila automobily a okolité budovy, čo viedlo hasičov k evakuácii ľudí z okolia. Nikto však neutrpel zranenia. Potrubie patrí štátnej spoločnosti Bahrain Petroleum Co.

Bahrajnský minister vnútra šejk Rašíd bin Abduláh Al Chalífa sa vo vyhlásení vyjadril, že výbuch je „najnovším príkladom teroristického činu, ktorý vykonali teroristi v priamom kontakte a pod vedením Iránu“. Neuviedol pritom, čo explóziu spôsobilo ani nemenoval podozrivých.

V Bahrajne sa objavujú útoky šiitských militantov, zatiaľ čo sunnitská vláda pokračuje v zásahoch proti všetkým odporcom, pričom politikov a aktivistov zatvára alebo vyháňa do exilu.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Ropovod #Irán #Bahrajn
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku