Parížska klimatická dohoda je podľa šéfa OSN ohrozená

14.11.2017 15:40

Generálny tajomník OSN Antonio Guterres prostredníctvom twitteru vyzval účastníkov klimatickej konferencie v Bonne k zosilnenému úsiliu o ochranu klímy.

Guterres odkázal, že je na ceste do západonemeckého mesta, kde sa v stredu začnú rokovania na ministerskej úrovni. Očakávaní sú v stredu tiež francúzsky prezident Emmanuel Macron alebo nemecká kancelárka Angela Merkelová.

„Emisie CO2 ďalej rastú a parížska dohoda je v ohrození,“ poznamenal Guterres. „Musíme robiť viac!“ zdôraznil a vyzval všetky vlády k „väčším ambíciám v boji proti klimatickým zmenám“.

Parížska dohoda z roku 2015 predpokladá, že krajiny sveta sa záväzne pokúsia v najbližších desaťročiach spomaliť nebezpečné globálne otepľovanie, a zmiernia tak dramatické dôsledky, ako sú suchá a vzostup hladiny morí. Konferencia v Bonne má priniesť pokrok v napĺňaní parížskej dohody.

V pondelok experti zverejnili správu, podľa ktorej tento rok po troch rokoch opäť vzrastú emisie hlavného skleníkového plynu oxidu uhličitého (CO2), a to o dve percentá.

#António Guterres #emisie #parížska klimatická dohoda
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
23,99
Kytica Zimona 14

Kytica Zimona 14

29,99
Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk