Kauzu sexuálneho obťažovania má už aj úrad britskej premiérky

14.11.2017 16:55
Británia, Cameron
Goodwinová povedala, že sa incident stal ešte počas vlády premiéra Davida Camerona, ktorý bol na čele kabinetu v rokoch 2010 až 2016. Ilustračné foto. Autor: ,

Séria obvinení zo sexuálneho zneužívania a obťažovania v západných krajinách sa rozšírila o ďalší prípad, do ktorého je zapletený britský premiérsky úrad. Najnovšie sa posťažovala britská filmová producentka a scenáristka Daisy Goodwinová, že jej v londýnskom premiérskom sídle na Downing Street 10 jeden z úradníkov siahol na prsia.

Goodwinová povedala časopisu Radio Times, že sa incident stal ešte počas vlády premiéra Davida Camerona, ktorý bol na čele kabinetu v rokoch 2010 až 2016. Upozorniť na incident sa vraj rozhodla až v rámci súčasnej vlny obvinení, ktorá zasiahla najmä USA, ale aj v niekoľkých západoeurópskych krajinách predovšetkým filmové odvetvie.

Cameronov hovorca povedal, že je informáciou znepokojený a šokovaný. Hovorca terajšej premiérky Theresy Mayovej oznámil, že vláda berie všetky podobné obvinenia so všetkou vážnosťou.

Goodwinová navštívila budovu úradu pri dohadovaní podmienok nakrúcania populárneho seriálu Victoria o niekdajšej britskej kráľovnej.

#Veľká Británia #sexuálne obťažovanie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Sweet červené ruže s kamilkami

Sweet červené ruže s kamilkami

33,99
Elite červené ruže

Elite červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk