Za týždeň spáchalo samovraždu osem francúzskych policajtov. Údajne pre terorizmus

14.11.2017 17:17
Philippe, francuzsko, policajt
Francúzsky premiér Edouard Philippe (druhý zľava) v rozhovore s policajtami v Paríži. Autor: ,

Francúzsky minister vnútra Gérard Collomb sľúbil v reakcii na stúpajúci počet samovrážd prijatie zatiaľ nešpecifikovaných urgentných opatrení.

Osem francúzskych policajtov spáchalo za posledný týždeň samovraždu. Od začiatku roka tak stúpol počet príslušníkov francúzskej polície a miestnej polície, ktorí si sami vzali život, na šesť desiatok.

Panujú obavy, že týmto spôsobom si vyberá svoju daň stres z prepracovania a z hrozby terorizmu, napísal spravodajský server The Times.

Francúzsky minister vnútra Gérard Collomb sľúbil v reakcii na stúpajúci počet samovrážd prijatie zatiaľ nešpecifikovaných urgentných opatrení. Tento rok by mohol počet samovrážd francúzskych policajtov prekonať doterajší pochmúrny rekord z roku 2014, kedy si vzalo život 85 policajtov a žandárov.

Policajní velitelia si myslia, že hlavnou príčinou samovrážd sú zrejme rodinné a osobné problémy, ale významným faktorom je aj nadmerný pracovný tlak a zlé pracovné podmienky. Policajti, ktorí sú súčasťou ozbrojených síl, boli od roku 2014 opakovane terčom útokov islamských teroristov.

Podľa hlavného odborového zväzu francúzskych policajtov APN bol rok 2017 „katastrofálny“ z hľadiska dosahu na morálku policajných síl. „Neexistuje jediný dôvod pre samovraždy, ale je jasné, že neustále pracovné preťaženie, rastúce profesionálne a psychologické riziká a desocializácia patria medzi faktory,“ uviedli odbory vo vyhlásení.

Francúzski policajti a žandári počas posledného roka usporiadali niekoľko protestov kvôli náročným pracovným podmienkam. Kým žandári, ktorí strážia vidiecke oblasti a menšie mestá, sú všeobecne uznávaní, národní policajti sa sťažujú, že nemajú podporu verejnosti.

#terorizmus #samovraždy #prepracovanie #pracovný stres #policajti #Gérard Collomb #Francúzsko
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

29,99
Prestige ružové ruže

Prestige ružové ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk