Poľsko rozhoduje o svojej budúcnosti, Kaczynski si číta atlas o mačkách

24.11.2017 12:31

Piatková zvláštnosť v parlamente čiastočne zjemňuje imidž šéfa strant PiS. Zároveň ale vyvoláva pochybnosti.

Najmocnejší poľský politik Jaroslaw Kaczynski si v piatok počas zasadnutia parlamentu čítal príručku o mačkách. Informovala o tom agentúra The Associated Press. Ako uviedla, líder vládnej konzervatívnej strany Právo a spravodlivosť (PiS) vyzeral byť úplne pohltený čítaním malého „Atlasu mačiek“.

Stalo sa tak počas zasadnutia parlamentu, ktoré je považované za kľúčový test pre poľskú demokraciu. Poslanci počas neho budú totiž debatovať o kontroverzných zmenách súdneho systému, ktoré sú podľa vládnej strany PiS potrebné na jeho reformu. Európska únia ich však považuje za zásah do nezávislosti poľskej justície.

Šesťdesiatosemročný Kaczynski je známy milovník mačiek, pričom ich sám roky vlastní a pomáha zatúlaným. Piatková zvláštnosť v parlamente čiastočne zjemňuje imidž tohto muža, ktorý je známy svojou tvrdou politickou líniou. Kaczynskeho krátenie si času v parlamente ale vyvolalo na sociálnej sieti twitter rozporuplné reakcie.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Poľsko #parlament #Jarosław Kaczyński
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku