Zavraždený brat Kim Čong-una mal vraj so sebou protijed

Zavraždený brat severokórejského vodcu Kim Čong-una mal so sebou v čase smrti 12 fľaštičiek s protijedom. Podľa malajzijskej toxikologičky išlo o látku, ktorá sa používa aj na potlačenie účinkov nervového plynu VX, ktorým Kim Čong-nama vo februári na letisku v malajzijskej metropole Kuala Lumpur zavraždili, informoval spravodajský server BBC.

30.11.2017 22:12
Kim Čong-nam, sepang, malajzia, podozriva, sud,... Foto: ,
Na archívnom zábere policajné zložky eskortujú jednu z podozrivých z vraždy Kim Čong-nama, Vietnamku Doan Thi Huong (druhá z prava), z budovy súdu v Sepangu v Malajzii.
debata (2)

Z vraždy sú obvinené dve ženy pôvodom z Indonézie a Vietnamu, ktorým v prípade odsúdenia hrozí trest smrti. Zo zosnovania smrti Kim Čong-nama malajzijské úrady podozrievajú severokórejské tajné služby. Pchjongjang však takéto obvinenia odmieta.

Podľa toxikologičky fľaštičky, ktoré jej odovzdala polícia, obsahovali atropín, ktorý sa okrem iného využíva ako protijed v prípade otravy nervovými plynmi.

Kim Čong-nam, ktorý aj s rodinou žil v dobrovoľnom exile v Macau, bol bratom vodcu Kim Čong-una. Ich spoločným otcom bol bývalý severokórejský prezident Kim Čong-il, matky mali odlišné. Kim Čong-nam sa na adresu severokórejského diktátorského režimu vyjadroval kriticky.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #vražda #Kim Čong-nam #toxikologická analýza