Americký senátor predpovedá vojnu s KĽDR

03.12.2017 20:00

Člen branného výboru amerického Senátu Lindsey Graham v nedeľu vyzval Pentagon, aby začal evakuáciu rodín amerických vojakov umiestnených v Južnej Kórei, pretože konflikt s KĽDR sa blíži. Graham to povedal v relácii televízie CBS.

„Vzhľadom k provokáciám Severnej Kórey je šialenstvo posielať manželky a deti na juh. Chcem, aby s tým Pentagon prestal, je čas ich z Južnej Kórey odviezť,“ povedal Graham. Spojené štáty majú teraz na Kórejskom polostrove 28 500 vojakov, kontingent tam udržujú od kórejskej vojny z rokov 1950–53.

Lindsey Graham predpokladá, že vojna s KĽDR sa...
Lindsey Graham predpokladá, že vojna s KĽDR sa blíži. Autor: Reuters, Aaron Bernstein

Severná Kórea v stredu vyskúšala novú medzikontinentálnu balistickú raketu, ktorá by mohla zasiahnuť ktorúkoľvek časť územia USA. To podľa Grahama ukazuje, že konflikt sa blíži.

„Blížime sa vojenskému konfliktu, pretože Severná Kórea si osvojuje technológiu ICBM (medzikontinen­tálnych balistických rakiet) s jadrovou zbraňou na špici, ktorá sa nielenže dostane do Ameriky, ale dopraví tam aj nálož. Strácame čas,“ povedal Graham.

Bezpečnostný poradca Bieleho domu Herbert McMaster v nedeľu televízii Fox News povedal, že prezident Donald Trump je pripravený k vojenskej akcii proti KĽDR, ale snaží sa presvedčiť Čínu, Rusko a ďalšie krajiny, aby jadrové ambície Pchjongjangu potlačili hospodárskymi sankciami.

#vojna #USA #KĽDR
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Elite farebné frézie

Elite farebné frézie

59,99
Grande žlté ruže

Grande žlté ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk