Maltská polícia zadržala desať podozrivých z vraždy novinárky

Maltská polícia zadržala desať osôb podozrivých z účasti na vražde investigatívnej novinárky Daphne Caruanovej Galiziovej, spáchanej pred takmer dvoma mesiacmi.

04.12.2017 11:46, aktualizované: 14:14
debata (1)

Polícia na Malte zatkla v pondelok desať osôb v súvislosti s vraždou novinárky Daphne Caruanovej Galiziovej. V prípade všetkých išlo o občanov Malty. Premiér Joseph Muscat novinárom povedal, že operácie pokračujú v meste Marsa a v oblastiach Bugibba a Zebbug. Zapojená je do nich polícia, vojaci i hliadkovací čln. Maltská vláda predtým ponúkla odmenu jeden milión eur a plnú ochranu za informácie, ktoré povedú k dolapeniu a stíhaniu vrahov novinárky. Do vyšetrovania sa zapojili medzinárodní experti vrátane agentov FBI. Muscat uviedol, že niektorí zo zadržaných boli už polícii známi, zatiaľ čo iní mali záznamy v registri trestov.

Caruanová Galiziová bola tvrdou kritičkou vlády a korupcie v krajine. Prispela aj k predčasným voľbám na Malte po tom, ako zverejnila informácie spájajúce Muscata a jeho manželku s kauzou Panama Papers. Zomrela 16. októbra pri výbuchu svojho auta. Jej vražda vyvolala na Malte i v celej Európskej únii pohoršenie a odsúdenie.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Malta #Daphne Caruanová Galiziová
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy