Sýrske vládne sily obsadili ďalšie územie v blízkosti hraníc s Izraelom

25.12.2017 21:00

Sýrske vládne jednotky za podpory proiránskych šiitských milícií dobyli ďalšie oblasti ležiace južne od sýrskeho hlavného mesta Damask, v blízkosti Izraelom okupovaných Golanských výšin. Informovala o tom v pondelok agentúra AP.

Sýrskou vládou kontrolované vojenské médiá v pondelok spresnili, že vládne sily a ich spojenci obsadili tri nové oblasti, z ktorých vytlačili jednotky Výboru pre oslobodenie Levanty napojené na teroristickú sieť al-Káida.

Médiá dodali, že vládne sily sa momentálne nachádzajú asi 500 metrov od mauzólea šejka Abdalláha, ktoré je posvätným miestom pre miestnu drúzsku komunitu.

V Británii sídliace Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR) v pondelok uviedlo, že protivládni povstalci sú teraz sústredení v dedine Bajt Džin a okolí, pričom po 10 dní trvajúcich intenzívnych bojoch sú v zovretí vládnych síl.

SOHR dodalo, že pokračujú rokovania o prípadnej evakuácii povstalcov do provincie Idlib na severozápade Sýrie, ktorú ešte stále ovládajú povstalecké zoskupenia.

Agentúra AP dodala, že Izrael je znepokojený približovaním sa sýrskych vládnych jednotiek a ich spojencov – šiitských milícií Hizballáh – k svojim hraniciam.

#Sýria
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
49,99
Passion žlté ruže

Passion žlté ruže

36,99
Elite levanduľa a  biele ruže s gypsomilkou

Elite levanduľa a biele ruže s gypsomilkou

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk