Erdogan diskutoval s pápežom o štatúte Jeruzalema

29.12.2017 15:08

Erdogan aj pápež sa počas telefonátu zhodli na tom, že sú spokojní s výsledkom hlasovania OSN zameraného "proti nesprávnemu kroku zo strany USA".

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan telefonoval v piatok s pápežom Františkom ohľadom štatútu Jeruzalema. Reagoval tak na nedávne rozhodnutie prezidenta USA Donalda Trumpa uznať Jeruzalem za hlavné mesto Izraela. Informovala o tom turecká štátna tlačová agentúra Anadolu.

Valné zhromaždenie OSN na svojom mimoriadnom zasadnutí 21. decembra prijalo pomerom hlasov 128:9 návrh rezolúcie, v ktorom vyzvalo Spojené štáty, aby odvolali svoje rozhodnutie uznať Jeruzalem za hlavné mesto Izraela, pripomína agentúra DPA.

Erdogan aj pápež sa počas telefonátu zhodli na tom, že sú spokojní s výsledkom hlasovania OSN zameraného „proti nesprávnemu kroku zo strany USA“.

Dohodli sa tiež na spoločnom stretnutí, aby prediskutovali bilaterálne vzťahy a medzinárodné otázky s tým, že termín schôdzky zatiaľ nešpecifikovali.

Erdogan tiež vyhlásil, že USA svojím rozhodnutím ohľadne Jeruzalema odmenili Izrael za jeho „teroristické či­ny“.

Pápež už predtým kritizoval zmenu politiky USA v otázke Jeruzalema a v pondelok vyzval na „vyrokovanie riešenia“ tejto záležitosti medzi Izraelom a Palestínčanmi.

#pápež František #Recep Tayyip Erdogan
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
35,99
Kytica Letana 10

Kytica Letana 10

37,99
Smútočná kytica krémové ruže

Smútočná kytica krémové ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk