Trump obnoví ochranu mladých migrantov, ak demokrati podporia múr na hranici

Americký prezident Donald Trump na twitteri podmienil obnovu programu chrániaceho mladých imigrantov pred deportáciou podporou demokratov pre výstavbu múru na hranici s Mexikom. Senát by mal o programe pre prisťahovalcov, ktorí prišli do USA nelegálne ako deti, rokovať v januári.

29.12.2017 18:21
debata (4)
Program zvaný DACA ich chránil pred deportáciou. Trump v septembri tento program pozastavil a dal Kongresu úlohu, aby do marca 2018 našiel náhradné riešenie. Demokrati chcú, aby program pokračoval, Trump však od nich výmenou žiada podporu pre výstavbu hraničného múru, čo je jeho predvolebný sľub.

„Demokratom sa povedalo, a oni to chápu, že bez zúfalo potrebného múru na južnej hranici a bez ukončenia reťazovej migrácie a smiešneho lotériového imigračného systému žiadna DACA nebude,“ napísal Trump na twitteri.

Vodcovia demokratov v Senáte a v Snemovni reprezentantov Chuck Schumer a Nancy Pelosiová zhodne povedali, že o tejto otázke nehodlajú diskutovať v médiách. Debata vraj bude v oboch komorách, keď sa skončia sviatky. Senát má prácu obnoviť 3. januára, Snemovňa reprezentantov o päť dní neskôr.

Trump zrušil program DACA v septembri.
4 debata chyba
Viac na túto tému: #Mexiko #USA #Twitter #múr #migrácia #Donald Trump #DACA