Semafory pre turistov? V Benátkach možno realita

31.12.2017 21:39

Talianske Benátky by v novom roku rady obmedzili masový príliv turistov v najrušnejších častiach mesta, vstup ľudí na námestie svätého Marka chce tamojšia radnica regulovať semaformi.

Informovala o tom agentúra APA s odvolaním sa na benátskeho starostu Luigiho Brugnara. Semaforový systém chce starosta zaviesť aj v niektorých najfrekventova­nejších uličkách a na mostoch.

„Nechceme nikomu obmedzovať prístup na námestie svätého Marka, len musíme lepšie regulovať vstup,“ uviedol starosta Benátok. Dodal, že na tomto turistami obľúbenom mieste by malo byť naraz maximálne 65-tisíc ľudí.

Systém by mal byť podľa starostu založený na kamerovom systéme, ktorý vyhodnotí počet ľudí na námestí. „Keď sa rozsvieti zelená, budete môcť vstúpiť,“ vysvetlil Brugnaro. Dodal, že by informácie o počte turistov mali byť aj online na internete, aby si ľudia mohli zistiť, či nie je v danom okamihu lepšie ísť navštíviť inú pamätihodnosť v meste.

O regulácii počtu turistov v Benátkach sa diskutuje už niekoľko rokov. Denne totiž toto mesto podľa agentúry APA navštívi až 100-tisíc ľudí, v čase tradičného karnevalu začiatkom roka ich je ešte viac. Počet obyvateľov tohto romantického mesta na lagúne pritom neustále klesá.

Od polovice 80. rokov minulého storočia sa počet obyvateľov Benátok znížil z 340-tisíc na asi 260-tisíc. V historickom centre bol pokles ešte výraznejší, za tri dekády sa počet jeho obyvateľov znížil z približne 120-tisíc na 55-tisíc.

Do mesta, ktoré sa rozkladá na viac ako stovke ostrovov a ostrovčekov spojených asi 400 mostami, láka turistov mnoho múzeí a pamiatok, na čele s námestím svätého Marka a rovnomennou bazilikou, plavba gondolou, karneval s tisícročnou tradíciou či medzinárodný filmový festival.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Taliansko #Benátky #turizmus
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku