Na Silvestra v Londýne na rôznych miestach ubodali štyroch ľudí

01.01.2018 14:19

Počas silvestrovských a novoročných osláv boli v Londýne pri štyroch rôznych incidentoch ubodaní štyria ľudia, jeden dobodaný muž je v kritickom stave. Obete boli vo veku od 17 do 20 rokov.

Informovala o tom spravodajská stanica BBC s odvolaním sa na políciu. V súvislosti s jedným z týchto útokov zatkli päť podozrivých.

Veliteľ londýnskej polície Neil Jerome uviedol, že veľká väčšina ľudí v britskej metropole príchod nového roka slávila v pokoji a bez narušovania verejného poriadku, za čo Londýnčanom aj turistom poďakoval. „Avšak vyskytli sa skupinky, ktoré si zvolili násilie a ktorých činy majú tragické následky,“ povedal Jerome.

Incidenty sa stali na štyroch rôznych miestach britského hlavného mesta od nedeľného dopoludnia do dnešných skorých ranných hodín. Polícia oznámila, že obeťami sú muži vo veku 17, 18 a 20 rokov, a vyzvala prípadných svedkov, aby sa jej prihlásili.

Podľa skorších informácií metropolitnej polície vzrástol počet útokov nožom v Londýne v minulom roku o 15 percent. Často ide práve o mladých ľudí i maloletých. Podľa britského denníka Daily Mail bolo za posledných dvanásť mesiacov v Londýne vrátane pondelňajších dvoch tínedžerov zavraždených 26 osôb vo veku pod 20 rokov, z toho dvadsať zomrelo po útoku nožom. O rok skôr podľahlo bodným zraneniam 12 osôb mladších 20 rokov.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Londýn #Veľká Británia #Silvester #Nový rok
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku