Bulharskom otriasla hromadná vražda na Silvestra

Bulharská polícia vyšetruje hrozný masaker, ktorý bol spáchaný podľa všetkého počas silvestrovskej noci na sofijskom predmestí Novi Iskar.

03.01.2018 10:26
debata (4)

Policajti podľa médií na základe upozornenia našli v utorok popoludní v rodinnom dome päť ľudí usmrtených strelou do hlavy a rovnakým spôsobom zabitého vlčiaka. Okolo prípadu je rad nejasností.

Mŕtvymi sú päťdesiatročný Nedelčo Junakov, jeho dvadsaťročný syn Georgi, šesťdesiatročná svokra Junakova, dcéra jeho manželky z prvého manželstva Nansi a jej osemnásťročný priateľ Bobi.

Vyšetrovatelia ešte pátrajú po nezvestnej Nedelčovej žene Keti Nikolovovej Kjuchovej, ktorá z domu zrejme odišla vozidlom BMW X5 a ktorej patril zabitý vlčiak.

Sused podľa denníka Trud v stredu ráno tvrdil, že polícia už v utorok večer objavila v neďalekom borovicovom lese auto a neskôr i Keti. Údajne aj ona bola zastrelená ranou do hlavy. Ministerstvo vnútra to ale podľa televíznej stanice BTV nepotvrdilo.

Aj ďalšie informácie médií sa rozchádzajú. Napríklad niekde sa objavilo, že Keti bola Nedelčova družka. Podľa niektorých médií telá objavil brat jednej z obetí, pretože mu jeho súrodenec už 29. decembra nedvíhal telefón. Podľa iných hrozný nález urobili priatelia Nansi a Georgiho, ktorí študovali na rovnakej škole a hľadali ich.

Polícia zatiaľ vyšetruje niekoľko verzií zločinu. Ako jednu z nich médiá uvádzajú, že zabíjal Nedelčo Junakov a nakoniec spáchal samovraždu. Inou možnosťou je, že vraždila jeho nezvestná žena, ktorá po čine z domu zrejme utiekla. Motív páchateľa je ale každopádne zatiaľ nejasný.

Variant lúpežného prepadnutia domu, pri ktorom sa páchatelia zbavili svedkov, je údajne menej pravdepodobný.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #vražda #Bulharsko #Sofia #Silvester 2017