Páchateľ silvestrovskej vraždy šiestich ľudí v Bulharsku je na úteku

Bulharská polícia tvrdí, že už pozná páchateľa masakri, ktorý sa odohral počas silvestrovského večera na sofijskom predmestí Novi Iskar.

05.01.2018 10:58
debata (2)

Médiá s odvolaním sa na ministerstvo vnútra informujú, že policajti s podporou špeciálnej armádnej jednotky intenzívne, ale doteraz márne pátrajú po 56-ročnom Rosenovi Angelovovi. Ten je podľa vyšetrovateľov tým, kto povraždil šesť ľudí patriacich k jednej rodine.

Motív zločinu zatiaľ nie je jasný. Bulharské médiá uvádzajú, že Angelov je kriminálny recidivista, ktorý sa v minulosti dopustil viacerých závažných trestných činov, vrátane násilných a sexuálneho zneužívania detí, a bol za ne odsúdený. Polícia upozornila verejnosť, že muž je veľmi nebezpečný a je zrejme stále ozbrojený.

Príslušníci špeciálnych jednotiek Angelova hľadajú v lesoch v okolí sofijského predmestia. Podľa ministerstva vnútra podozrivý neopustil bulharské územie, a tak je v pohotovosti aj hraničná polícia. Nie je vraj však vylúčené, že niekde spáchal samovraždu.

Zločin bol odhalený až 2. januára, keď policajti na základe upozornenia našli v dome päť zastrelených osôb z rodiny Nedelča Junakova a rovnako zabitého vlčiaka. O niečo neskôr našli v studni v lese aj mŕtvu Junakovovu ženu, tiež so strelnými ranami.

Polícia postupne vylúčila rôzne verzie zločinu kolujúce v médiách. Najprv sa objavili špekulácie, že vraždil buď Junakov, alebo jeho žena a potom spáchal jeden alebo druhý samovraždu. To ale vyšetrovatelia vylúčili vzhľadom k tomu, že obete boli zasiahnuté viac strelami a nikde sa nenašla vražedná zbraň.

Nesprávne sa ukázali tiež špekulácie, podľa ktorých sa Junakov zaplietol do ilegálnych obchodných aktivít, údajne spojených aj s kosovskou mafiou. V tejto súvislosti sa tiež písalo, že vraždy boli dielom profesionála.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #vražda #Bulharsko #Sofia #Silvester 2017