Vojaci na ruskej základni v Sýrii odvrátili útok dronmi

07.01.2018 17:40

Informácie o prípadných obetiach alebo zranených zatiaľ podľa SOHR nie sú k dispozícii.

Ruským vojakom dislokovaným na leteckej základni Humajmím v Sýrii sa v sobotu podarilo odvrátiť útok, ktorý mal byť spáchaný pomocou dronov. Informovala o tom britská spravodajská stanica BBC.

Podľa tohto zdroja sa ruským vojakom jedno z bezpilotných lietadiel podarilo zostreliť, čím nepriateľský útok zastavili, dodala BBC s odvolaním sa na aktivistov zo Sýrskeho pozorovateľského centra pre ľudské práva (SOHR).

Podľa SOHR na ruskú základňu Humajmím, nachádzajúcu sa v sýrskej provincii Lázikíja, útočili drony patriace „islamistickej frakcii“ pôsobiacej v tejto oblasti.

Informácie o prípadných obetiach alebo zranených zatiaľ podľa SOHR nie sú k dispozícii.

Ruské ministerstvo obrany pred niekoľkými dňami oznámilo, že pri mínometnom útoku na základňu Humajmím zahynuli dvaja jeho vojaci. Ministerstvo uviedlo, že k útoku na leteckú základňu Humajmím došlo v nedeľu 31. decembra a podnikli ho bojovníci z „motorizovanej skupiny sabotérov“.

Ruské sily prišli v nedeľu na Silvestra aj o vrtuľník, ktorý sa zrútil v Sýrii a zahynuli pri tom dvaja piloti, pripomenula agentúra AP. Ministerstvo obrany v stredu informovalo, že pád zapríčinila technická porucha a stroj Mi-24 sa neocitol pod paľbou.

#Sýria #Rusko #drony
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
89,99
Grande farebné orchidey

Grande farebné orchidey

29,99
Sweet červené ruže s kamilkami

Sweet červené ruže s kamilkami

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk