Málo vídané: V Donbase nezaznamenali za 24 hodín žiadne porušenia prímeria

Na frontovej línii v Donbase v nedeľu nezaznamenali ani jeden prípad porušenia prímeria, informovalo tlačové oddelenie protiteroristickej operácie (ATO) ukrajinskej armády.

08.01.2018 07:54
ukrajina, donbas, doneck Foto: ,
Príbuzní a priatelia zadržaných vojakov počas výmeny zajatcov na konci decembra 2017 na východe Ukrajiny v Doneckej oblasti.
debata (12)

Podľa jeho vyhlásenia velenie ATO kladie dôraz na zaistenie prímeria počas pravoslávnych vianočných sviatkov a opätovne potvrdzuje svoj záväzok dodržiavať trvalé prímerie.

„Jednotky ozbrojených síl Ukrajiny v zóne ATO zabezpečujú vykonávanie všetkých opatrení na udržanie prímeria pozdĺž celej kontaktnej línie a prísne dodržiavajú minské dohody,“ dodalo tlačové oddelenie ATO, ktoré citovala agentúra UNIAN.

Všetky strany zainteresované na konflikte na východe Ukrajiny sa dohodli na prímerí počas vianočných a novoročných sviatkov, ktoré vstúpilo do platnosti v sobotu 23. decembra o 00.00 hod kyjevského času, teda v piatok 22. decembra o 23.00 hod SEČ.

Ako však píše UNIAN, boje pokračovali. Podľa agentúry členovia Špeciálnej pozorovateľskej misie (SMM) Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) zaznamenali medzi 4. a 5. januárom v zóne ATO v Donbase až 150 explózií.

12 debata chyba
Viac na túto tému: #prímerie #Ukrajina #Donbas #Donecko #vojna na Ukrajine