Kandidát ruských komunistov prekvapil: Má miliónový majetok a účty v Európe

12.01.2018 21:31
Pavel Grudinin
Pavel Grudinin. Autor:

Kandidát ruských komunistov na prezidentský úrad Pavel Grudinin prekvapil svojich stúpencov, keď vo výkaze o majetku, nutnom pre úradnú registráciu, priznal miliardový majetok.

Podľa agentúry Interfax sa ukázalo, že má v zahraničí uložené cenné papiere a navyše účty v piatich rakúskych bankách. Pred registráciou sa vraj majetku zbavil, a teda kandidovať podľa volebnej komisie môže.

Komunisti v minulosti doteraz vždy postavili do prezidentských volieb svojho predsedu Gennadija Zjuganova, ale tentoraz padla voľba na pomerne málo známeho Grudinina. Päťdesiatsedemročný poľnohospodár má v dokladoch v rubrike zamestnaní uvedené, že je riaditeľom Leninovho sovchozu neďaleko Moskvy. Členom komunistickej strany nie je, ale jej politiku vraj podporuje.

Z Grudininovho majetkového priznania vyplýva, že za posledných šesť rokov zarobil 160 miliónov rubľov (2,3 milióna eur). V piatich rakúskych bankách má na účtoch ďalších 14 miliónov, a okrem toho je vlastníkom akcií v hodnote 7,5 miliardy rubľov (109 miliónov eur). Svojich aktív sa v minulých dňoch vraj „zbavil“, a tak ho mohla dnes ruská ústredná volebná komisia ako kandidáta zaregistrovať.

Prezidentské voľby sa v Rusku konajú 18. marca. Prakticky istým víťazom je doterajší prezident Vladimír Putin, o druhé miesto by podľa prieskumov mal Grudinin súperiť s predsedom nacionalistov Vladimirom Žirinovským.

#Rusko #prezidentské voľby #majetok #komunisti
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
139,99
Amore farebné ruže Grand

Amore farebné ruže Grand

73,99
Elite červené ruže Grand

Elite červené ruže Grand

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk